جشنواره آیاتعناوین جشنواره94نقاشی ونقاشیخط (خوزستان)

فراخوان

اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی ـ هنری و مذهبی مرتبط با قرآن و سیره نبوی و ائمه معصومین(ع)، گرامیداشت و شناسایی و تشویق تولیدکنندگان آثار برتر در این زمینه و کمک به انتشار این آثار از اهداف اصلی این جشنواره است.
محورهای موضوعی جشنواره:
الف- انسان از منظر قرآن (اقتباس از داستان‌های قرآن کریم، زندگی و سیره پیامبر اسلام(ص)، زندگی و سیره پیامبران الهی از دیدگاه قرآن و زندگی، سیره معصومین(ع))
ب: قرآن کتاب بیداری(کانون خانواده، اقتصاد مقاومتی، حجاب و عفاف، سوره مبارکه یاسین، ازدواج، مسجد، ولایت، تقریب مذاهب و مهدویت).
جشنواره به صورت مسابقه و رقابت هنرمندان برگزار میشود و آثار راه‌یافته به جشنواره به صورت نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. هر هنرمند میتواند حداکثر با ارائه پنج اثر در جشنواره شرکت کند.
زمان‌بندی جشنواره:
آخرین مهلت ارسال آثار: ٢٥ دی‌ماه ١٣٩٤
زمان اعلام نتایج: ١٠ بهمن‌ماه ١٣٩٤
زمان برگزاری کارگاه و بررسی نهایی: ١٥ بهمن‌ماه ١٣٩٤
زمان برپایی نمایشگاه و اهدای جوایز: ١٧ بهمن‌ماه ١٣٩٤
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ٣٣٣٣٤٠٧٩ و ٣٣٣٣٣٠٩٤ تماس حاصل کنند. نشانی دبیرخانه اهواز امانیه، خیابان فلسطین، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، صندوق پستی ٤٣٨ و نشانی الکترونیکی jashnvarehayat@gmail.com است.
سومین دوره جشنواره قرآنی آیات در رشته‌های گرافیک(زنجان)، نغمات و آواها (آذربایجان شرقی)، نگارگری(اصفهان)، فیلم کوتاه (بوشهر)، تئاتر(گلستان)، داستان کوتاه(خراسان رضوی)، فیلمنامه نویسی(تهران)، نقاشی (خوزستان) و تصویرسازی(همدان) برگزار می‌شود.

پوستر