بخش تبلیغ و هنر 26 نمایشگاه قرآن کریمکمیته زنان و خانواده نمایشگاه بیست و ششم قرآن کریم

اهم برنامه های کمیته زنان و خانواده

 بخش زنان و خانواده بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، برای دو گروهِ مخاطب؛ شامل زنان و خانواده اجرا خواهد شد که هرکدام شامل زیربخش ­های متنوع می ­باشد. بخش زنان، شامل زیربخش ­  های دخترانه، زنانه و همسرانه و بخش خانواده، شامل زیر ­بخش ­های تحکیم خانواده، همسرانه و تربیت کودک) می ­باشد.

کمیته زنان و خانواده برنامه ­های خود را در محورهای (آموزش و مهارت­  آموزی، اطلاع ­رسانی، تبلیغ و ترویج، مسابقه و سرگرمی، دعوت و دیدار و خدمات ارائه خواهد داد. همچنینبا تأکید به ضرورت ترویج قرآن در فضای خانواده و آثار معنوی، تربیتی و اخلاقی آن و امور مربوط به زنان، هر­کدام از این بخش ­ها با تأسی از آیه­ ای از آیات شریفه قرآن کریم اجرا خواهد شد.

گفتنی است، راهبرد این بخش، آگاهی ­بخشی مؤثر و ارتقای بینش مخاطبان نسبت به کارآیی و اثربخشی قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) در زندگی فردی و اجتماعی است.

 

بخش زنان، دارای زیر بخش ­های دخترانه و زنانه به شرح ذیل است: 

 بخش دخترانه، شامل برنامه ­ای با عنوان رویش (دعوت از بانوان تازه مسلمان و دعوت از دخترانی که به ­واسطه نور قرآن مسیر زندگی­شان تغییر کرده است) می باشد.

 بخش زنانه، شامل برنامه ­ای با عنوان بانوان قرآن ­پژوه(نمایش ٢٠ تابلو از بانوان مفسر و قرآن­ پژوه در طی تاریخ)؛ سوره ­ای به­ نام زنان(مسابقه ارسال سه پیام اخلاقی و اعتقادی در موضوع زنان از سوره ­های نساء، و نور و اهدای ٦ جایزه هر شب)؛ سفیران نور(دیدار و تکریم از  ١٤ بانو که سفیر ارزش ­های دینی و قرآنی در ایران و خارج از کشور هستند)؛ بانوی ایرانی؛ هنر قرآنی(حضور ٤ بانوی هنرمند در رشته ­های هنری (خوشنویسی؛ تذهیب؛ قلم ­زنی و تصویرگری)و برگزاری کارگاه های عملی هنری به صورت روزانه است.

بخش مادرانه، شامل برنامه ­ای با عنوان لبخند مادر (مشاوره به مادران و بانوان باردار بر پایه آموزه­ های قرآن و روایات)؛ دوره نمایشگاهی خلقت؛ معرفی برترین محصولات در این حوزه؛اتاق مادر و کودک برای خدمت­  رسانی برای مادران و کودکان­شان در فضای نمایشگاه است.

و بخش خانواده، شامل زیر­ بخش­ های تحکیم خانواده، همسرانه و تربیت کودک است.

بخش تحکیم خانواده، شامل برنامه ­ای با عنوان یک لحظه گفتگو(میز گفتگوی تدبر در آیات قرآن با موضوع خانواده و پاسخ به پرسش ­ها و چالش ­های مخاطبین با حضور استاد و کارشناس خبره در این موضوع)؛ و لبخند خانواده (مشاوره در موضوع خانواده) و طنز شب شعر خانواده (با حضور شاعران طنزپرداز در موضوع خانواده)است.

بخش همسرانه، شامل برنامه ­ای با عنوان لبخند خانواده(مشاوره در موضوع زوج)؛ و  دوره نمایشگاهی با هدف مهارت ­آموزی و معرفی برترین محصولات در این حوزه است.

بخشتربیت کودک، شامل برنامه ­ای با عنوان گلی از باغ­ های بهشت (نمایش پنج تابلوی تصویرگری با موضوع تربیت دینی کودک؛ نمایش ٢٠ جلد کتاب در موضوع تربیت دینی کودک و لبخند خانواده (مشاوره در امر تربیت کودک) می ­باشد.