فراخوان دومین جشنواره ملی پوستر آیات منتشر شد

فراخوان دومین جشنواره ملی پوستر آیات منتشر شد
دومین جشنواره ملی پوستر آیات، ٢٤ دی لغایت ٢٥ بهمن ماه ١٣٩٧ برگزار می شود

به گزارش دفتر تبلیغ و ترویج؛ حسن دلیر معاون هنری اداره کل گفت: این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با مشارکت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

وی درخصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت: فرهنگ‌سازی قرآنی و ارتقاء آگاهی مردم به واسطه زبان هنر، بسط و گسترش فعالیت‌های متناسب با فرهنگ قرآن، تشویق و ارتقاء سطح کمی و کیفی آثار فرهنگی هنری در حوزه قرآن و اهل‌بیت (علیهم السلام)، ایجاد شرایط مناسب به منظور آموزش و حمایت از فعالیت‌های هنرمندان گرافیک فعال در عرصه قرآن، ایجاد زمینه مناسب برای ارتباط بیشتر هنرمندان با فعالان و موسسات قرآن و ناشران فعال در حوزه فرهنگ و داستان‌های قرآن، حمایت از هنرمندان جهت خلق آثار هنری مرتبط با آیات قرآنی و ایجاد نگرش جدید در خلق آثار گرافیکی با بهره‌گیری از فرهنگ و معارف قرآنی و اسلامی از مهم ترین اهداف این جشنواره می‌باشد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: نشاط، امید و امیدبخشی، سبک زندگی اسلامی – ایرانی، همدلی، محبت و دوستی محورهای موضوعی جشنواره است و بخش‌های جشنواره نیز دو بخش رقابتی و ویژه خواهد بود.

دلیر در ادامه گفت: آیین نامه و مقررات شرکت در جشنواره نیز به شرح ذیل می‌باشد:

شرکت در این جشنواره برای تمام علاقمندان آزاد است.

تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه در هر بخش حداکثر ٥ اثر از هر هنرمند است.

هنرمندان باید اصل آثار خود را در ابعاد ٥٠ در ٧٠ سانتی‌متر با وضوح حداقل ٣٠٠Dpi با فرمت jpg مدل رنگی CMYK و جهت داوری در قطع با فرمت jpg با مدل رنگی RGB به همراه فرم ثبت‌نام به آدرس الکترونیکی (ayat.qom@farhangmail.ir) و یا به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

هنرمندان باید متن، شعر یا آیه مورد استفاده در اثر خود را به صورت خلاصه به همراه اثر ارسال کنند.

هنرمندان می بایست با توجه به محورهای موضوعی جشنواره با استفاده از آیات قرآن کریم و احادیث اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و نیز با اقتباس از کتاب‌ها و متون تفسیری و مفهومی آن، نسبت به خلق آثار خود اقدام نمایند.

تقویم برگزاری:

آخرین مهلت ارسال آثار: ٢٤ دی ١٣٩٧

نمایشگاه آثار منتخبین: ١٨ تا ٢٦ بهمن ماه ١٣٩٧

زمان اختتامیه: ٢٥ بهمن ماه ١٣٩٧

نشانی دبیرخانه: قم، خیابان شهید لواسانی (ساحلی)، ساختمان شهید کمیلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، معاونت امور هنری، دبیرخانه جشنواره پوستر آیات   شماره تماس: ٣٧٧٠٨٠٨٠ - ٠٢٥

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۳۹