ترویج فرهنگ قرآنی هدف برگزاری هفته های قرآن و عترت در استانهای مختلف کشور

ترویج فرهنگ قرآنی هدف برگزاری هفته های قرآن و عترت در استانهای مختلف کشور
مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هدف از برگزاری هفته های قرآن و عترت در کشور را ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه بیان کرد

به گزارش دفتر تبلیغ و ترویج؛ اصغر امیرنیا در نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: هفته های قرآن و عترت امسال در برخی از استانها  برگزار می شود.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ و گفتمان قرآنی در جامعه تاکید کرد: هدف اصلی از برگزاری هفته های قرآن و عترت در استانهای مختلف، استفاده از ابزارهای فرهنگی هنری برای جذب و انس بیشتر مردم به ویژه جوانان و نوجوانان به مباحث و فرهنگ قرآنی است.

مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست بر حمایت این معاونت از برنامه های هفته های قرآن و عترت تاکید کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست که معاون فرهنگی و رسانه ایو نیز مسوول دفتر قرآن و عترت این اداره کل نیز حضور داشتند گزارشی از فعالیت ها و برنامه های هفته قرآن و عترت این استان بیان کرد و گفت: هفته قرآن و عترت در استان سمنان با مشارکت ادارات شهرستانها و موسسات و انجمن های فرهنگی هنری در نیمه دوم دیماه امسال برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت تاکید کرد: برگزاری این هفته با مشارکت شهرستانها موجب می شود تا فضای قرآنی کل استان را در برگیرد و از ظرفیت های فرهنگی و هنری شهرستانها نیز برای توسعه فرهنگ قرآن و عترت استفاده شود.

وی با تاکید بر تاثیر استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری برای توسعه فرهنگ قزآنی در این استان گفت: هفته قرآن و عترت استان سمنان در رشته های مختلف و به میزبانی شهرهای مختلف با مشارکت و همکاری موسسات و انجمن های فرهنگی هنری برگزار می شود.

در قالب برنامه های هفته قرآن و عترت شهرستان آرادان میزبان تئاتر خیابانی، گرمسار برگزار کننده بخش مکتوب و پژوهشی، پوستر در مهدیشهر، عکس در سرخه، تعزیه در دامغان و سایر رشته ها با مشارکت موسسات و انجمن های فرهنگی هنری برگزار می شود.

تاکنون فراخوان تعدادی از این برنامه ها منتشر شده و قرار است هفته قرآن و عترت در استان سمنان در بیش از ١٦ رشته مختلف فرهنگی هنری برگزار شود.

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۳۲