هفته قرآن و عترت، نشاط را در جامعه بوجود می آورد

هفته قرآن و عترت، نشاط را در جامعه بوجود می آورد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: برنامه های مختلف هفته قرآن و عترت نشاط را در جامعه بوجود می آورد

به گزارش دفتر تبلیغ و ترویج؛ حمیده ماحوزی در نشست هماهنگی و برنامه ریزی دومین هفته قرآن و عترت استان بیان داشت: این هفته به منظور ارج نهادن به فرهنگ قرآن و ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: هفته قرآن و عترت هر دوسال یکبار در استان ها برگزار می شود و استان بوشهر از معدود استان‎هایی در کشور است که برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی متنوع برنامه ریزی کرده است.
ماحوزی عنوان داشت: خانواده ها رکن اصلی در جامعه هستند که دعوت و حضور آنها در این هفته می تواند باعث گسترش سبک زندگی قرآنی شود.
وی حضور جوانان و نوجوانان را در برنامه های مختلف قرآنی لازم دانست و افزود: با توجه به شکاف بین سنین مختلف، هفته قرآنی علاوه بر شناسایی و استفاده از ظرفیت های در این راستا موجب کوتاهی فاصله بین سنین نیز می شود.
ماحوزی تصریح کرد: همکاری و همدلی دستگاه های دولتی، انجمن ها و موسسات در این هفته برگ زرینی دیگر را برای استان بوشهر رقم خواهد زد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: ترویج و تبلیغ قرآن و عترت (ع) در حوزه های مختلف، معرفی دستاوردها و توانمندی های علوم قرآنی در استان، ارتقاء سطح کیفی و کمی فعالیت های قرآن وعترت(ع)، ایجاد ارتباط با سایر حوزه های استانی فعال، تقویت و توسعه تعاملات و هم اندیشی بین ادارات، مراکز و نهادهای مردمی و موسسات قرآنی و جریان سازی قرآنی در بین اقشار مختلف و ایجاد تحرک و انگیزه در بین دستگاه های اجرایی از اهداف برگزاری هفته قرآن و عترت در استان می باشد.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بیان داشت: بیشتر برنامه های این هفته هنری می باشند که انجمن های وابسته به اداره کل بازوان اصلی در اجرای هفته قرآن و عترت استان هستند.
عبدالرضا عالی پور افزود: مقاله، شعر و مشاعره، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، هنرهای سینمایی، آوا و نغمات دینی، رسانه، خرید و توزیع قرآن کریم، یادواره شهدای قرآنی و مسجد، تکریم پیشکسوتان قرآنی و نمایشگاه قرآن و عترت برنامه های این هفته در استان می باشند.
وی در ادامه به ارائه گزارشی از برگزاری اولین هفته قرآن و عترت در استان و فعالیت های انجام شده در دبیرخانه دومین دوره این هفته که از ١٠ تا ١٦ اسفند سال جاری در بوشهر برگزار می شود پرداخت.
در این نشست مدیران دستگاه ها و روسای انجمن ها ضمن بیان نظرات و برنامه های خود در این راستا، آمادگی خود را جهت همکاری در اجرای برنامه های هفته قرآن و عترت استان بوشهر اعلام نمودند.

۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶