هفته قرآن و عترت درجنوب کرمان برگزار می شود

هفته قرآن و عترت درجنوب کرمان برگزار می شود
هفته قرآن و عترت با موضوعاتی چون داستان های قرآنی و عترت ،زندگی و سیره پیامبران الهی از دیدگاه قرآن ،زندگی و سیره معصومین (ع)مضامین و معارف قرآنی و دینی، کانون خانواده ،سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی ،حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر، مثبت اندیشی، صلح و دوستی و سایر موضوعات مرتبط با حوزه قرآن و عترت برگزار می شود.
به گزارش دفتر تبلیغ و ترویج؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: هفته قرآن و عترت در نیمه اول اسفند ماه سال جاری در جنوب کرمان برگزار می شود.
 حسین اسحاقی در نشست موسسات فرهنگی قرآن و عترت جنوب کرمان اظهارداشت: در راستای تحقق منویات بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب و اهداف سیاست های دولت تدبیر و امید، راهبردهای منشور توسعه فرهنگی قرآنی و تحقق عزم ملی برای توسعه تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن و عترت با همکاری اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت, جشنواره های  مختلف در قالب  هفته قرآن و عترت درجنوب کرمان برگزار می شوند.
وی تصریح کرد: هفته قرآن و عترت با موضوعاتی چون داستان های قرآنی و عترت ،زندگی و سیره پیامبران الهی از دیدگاه قرآن ،زندگی و سیره معصومین (ع)مضامین و معارف قرآنی و دینی، کانون خانواده ،سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی ،حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر، مثبت اندیشی، صلح و دوستی و سایر موضوعات مرتبط با حوزه قرآن و عترت برگزار می شود.
اسحاقی هدف ار برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی، کشف استعدادهای جوان و خلاق در زمینه های مختلف فرهنگی و  هنری دانست و گفت:  همچنین حمایت از جوانان مستعد و گروه های فعال و خلاق در زمینه قرآن و عترت، تبادل دانش و اطلاعات میان هنرمندان فعال در حوزه قرآن و عترت از اهداف برگزاری جشنواره های هفته قران و عترت درجنوب کرمان است.
اسحاقی بیان کرد: جشنواره تئاتر خیابانی و صحنه ای،  مقاله و پایان نامه، آواها و نغمه ها، فیلم کوتاه و فیلم نامه نویسی، پوستر و عکس، هنرهای تجسمی و صنایع دستی، سوگواره تعزیه و مسابقات تلاوت و حفظ قرآن کریم از جمله جشنواره های هفته قرآن و عترت جنوب کرمان است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تصریح کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار می توانند به آدرس دبیرخانه جشنواره به نشانی شهرستان جیرفت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، دفتر قرآن و عترت و یا به پایگاه اینترنتی
www.QURANJK.IR مراجعه نمایند.
گفتنی است، نشست مدیران موسسات فرهنگی قرآن و عترت همراه با رونمایی از پوستر و سایت هفته قرآن و عترت جنوب کرمان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و مدیران موسسات قرآنی در جیرفت برگزار شد.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۲