۴۰ اثر گروهی و ۲۷ اثر انفرادی با موضوع آیینی و دینی به دبیرخانه جشنواره ملی ذکر و ذاکرین آیات ارسال شد

۴۰ اثر گروهی و ۲۷ اثر انفرادی با موضوع آیینی و دینی به دبیرخانه جشنواره ملی ذکر و ذاکرین آیات ارسال شد
دبیر جشنواره ملی ذکر و ذاکرین آیات، اظهار کرد: ۴۰ اثر گروهی و ۲۷ اثر انفرادی با موضوع آیینی و دینی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از بازبینی و بررسی محتوایی، ۱۴ گروه و شش نفر برای هنرنمایی در قسمت پایانی جشنواره انتخاب شدند.

به گزارش دفتر تبلیغ و ترویج؛ محسن ذوالفقاری، دبیر جشنواره ملی ذکر و ذاکرین در این خصوص بیان کرد: جشنواره ذکر و ذاکرین در حوزه موسیقی آیینی برگزار می‌شود و هر اثری که به پرسش و باور انسان نسبت به خداوند توجه داشته باشد، در این بخش قرار می‌گیرد.

دبیر جشنواره ملی ذکر و ذاکرین ادامه داد: نام‌نویسی برای شرکت در این جشنواره همزمان با آغاز ماه مبارک ربیع‌الاول آغاز شد و متقاضیان تا ۲۵ آذرماه فرصت داشتند در این جشنواره شرکت کنند.

وی اظهار کرد: ۴۰ اثر گروهی و ۲۷ اثر انفرادی با موضوع آیینی و دینی به دبیرخانه این جشنواره ملی ارسال شد که پس از بازبینی و بررسی محتوایی، ۱۴ گروه و شش نفر برای هنرنمایی در قسمت پایانی جشنواره انتخاب شدند.

ذوالفقاری با بیان اینکه گروه‌ها از هشت استان خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، آذربایجان شرقی، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان انتخاب شدند، افزود: اتفاق خوب جشنواره این است که از سیستان و بلوچستان نیز آثار مرتبط و خوبی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

دبیر جشنواره ملی ذکر و ذاکرین بیان کرد: سیستان و بلوچستان به لحاظ پیشینه غنی فرهنگی و داشتن گروه‌های فعال در عرصه آیین‌های دینی و مذهبی این افتخار را پیدا کرده تا میزبان جشنواره ملی ذکر و ذاکرین باشد.

یادآور می‌شود، جشنواره ملی «‌ذکر و ذاکرین» طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه در تالار اشراق و هلال زاهدان اجرا می‌شود.

۱۹ دی ۱۳۹۷ ۲۳:۳۵