معاون دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:  ساخت تندیس معجره قرن در اراک ضرورت دارد

معاون دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:  ساخت تندیس معجره قرن در اراک ضرورت دارد
معاون دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت ساخت تندیس کربلایی کاظم به عنوان معجزه قرن تاکید کرد.

به گزارش دفتر تبلیغ و ترویج؛ علی تن در جلسه تکریم خادمان قرآن و معجزه قرن مرحوم کربلایی کاظم ساورقی گفت: شخصیت هایی همچون کربلایی کاظم ساروقی برای درک بیشتر نسل امروز از معانی دینی و آموزه های قرآن کریم کمک شایانی می کنند.

معاون دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت ساخت تندیس معجزه قرن تاکید کرد و افزود: این شخصیت ها خود بزرگ و از مفاخر هستند و لازم است به جامعه شناسانده شوند و سرمشق همگان قرار گیرند.

وی خواستار همکاری لازم اعضای شورای شهر و شهرداری جهت نصب تندیس کربلایی کاظم شد و ادامه داد: نصب تندیس یادگارها و معجزات قرآنی در شهر سبب یادآوری بیشتر همگان به کرامات شخصیت های معنوی می شود.

تن اظهار کرد:‌ برای کاهش آسیب در جامعه و مشکلات ناشی از آن باید به خدا و دستورات قرآن مراجعه کنیم و زندگی خود را بر اساس رهنمون های آن پیش ببریم.

لازم به ذکر است، در این جلسه مصوب شد هزینه ساخت این اثر توسط معاونت قرآن هزینه انتقال و آماده سازی و تهیه زیرساخت آن توسط شهرداری انجام شود. در این جلسه که فرزانه رحمتی و مرتضی سورانه اعضای شورای شهر حضور داشتند از میادین امام علی(ع) و امام حسین(ع) جهت نصب تندیس کربلایی کاظم بازدید به عمل آمد.

کربلایی کاظم ساروقی کشاورز بی‌سوادی که پای منبر یک روحانی متوجه اهمیت پرداخت زکات شده بود، به دلیل عدم پرداخت آن توسط صاحب زمین کار خود را رها کرد. پس از مدتی صاحب زمینی شد و نیمی از محصولات خود را به فقرا ‎داد تا اینکه این رفتارش او را به حافظ قرآن مبدل کرد.

۲۰ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹