نوای هنرمندان موسیقی کشور در جشنواره ذکر و ذاکرین آیات؛ در زاهدان طنین‌انداز شد

نوای هنرمندان موسیقی کشور در جشنواره ذکر و ذاکرین آیات؛ در زاهدان طنین‌انداز شد
معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره ملی ذکر و ذاکرین که روز گذشته در زاهدان آغاز به‌کار کرده بود با اجرای گروه‌های موسیقی ۸ استان در حال برگزاری است

به گزارش دفتر تبلیغ و ترویج؛ نصیر احمد ملازهی در حاشیه این جشنواره که در تالار سینمایی هلال در حال برگزاری است، اظهار داشت:  جشنواره ذکر و ذاکرین از مجموعه جشنواره های آیات است که با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه های مختلف در کشور برگزار می‌شود. معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این دوره از جشنواره بخش آواها و نغمات به سیستان و بلوچستان واگذار شده است.

وی با بیان اینکه در این جشنواره میزبان هنرمندان موسیقی آیینی، دینی و عبادی کشور هستیم تصریح کرد: هنرمندانی از استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کردستان، هرمزگان، تهران، کرمان جنوب و سیستان و بلوچستان در این جشنواره به هنرنمایی می‌پردازند. وی خاطرنشان کرد: پس از انجام فراخوان 40  اثر گروهی و 27 اثر انفرادی با موضوع آیینی و دینی به دبیرخانه این جشنواره ملی ارسال شد که در نهایت 14 گروه و شش نفر برای هنرنمایی در قسمت پایانی جشنواره دعوت شدند.

لازم به ذکر است در اجرای امروز و روز گذشته هنرمندان و گروه های زیر به هنرنمایی پرداختند:

_گروه نابینایان از مشهد مقدس منقبت امام زمان (عج) وامام رضا(ع)

_گروه سوری زهی از خاش استان سیستان و بلوچستان

_گروه سادات سراوان

_ اجرای سید کریم موسوی در رشته ابتهال

_اجرای استاد سلیمانی از قوچان استان خراسان شمالی

_گروه اخوان مرادی از کردستان

_اجرای استاد غفاری از تربت جام استان خراسان رضوی

سیستان
سیستان
سیستان
سیستان
سیستان
سیستان
سیستان

 

 

۲۰ دی ۱۳۹۷ ۲۰:۵۱