مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی: فرهنگ قرآنی را با ابزار هنر به گفتمان غالب تبدیل کنیم

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی: فرهنگ قرآنی را با ابزار هنر به گفتمان غالب تبدیل کنیم
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت:با استفاده از ابزار هنر می توان به توسعه فرهنگ قرآنی پرداخت تا به یک گفتمان غالب در جامعه تبدیل شود.

به گزارش دفتر تبلیغ و ترویج؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی خادمی با بیان اینکه امروزه نسل جدید بسیاری از اطلاعات و دانش خود را از طریق فضای مجازی و هنری دریافت می کنند، عنوان کرد: تاثیر هنر بر فرهنگ یک اصل انکار ناپذیر است و این نشان می دهد که در مباحث فرهنگی و دینی در جامعه می توان با کمک هنر یک مقوله و مطلب را فرهنگ سازی و به یک فرهنگ عمومی و غالب تبدیل کرد.

وی، با بیان اینکه برگزاری جشنواره هایی با موضوع قرآن و عترت به نفسه کار بسیار خوبی است چرا که موجی در میان علاقه مندان ایجاد می کند، افزود:این جشنواره ها سبب شناخت استعدادهای درخشان و دارای پتانسیل در این زمینه می شود و بخش زیادی از افراد جامعه را به تلاش و پویایی وا می دارد.

خادمی، با تاکید بر اینکه جشنواره فرهنگی هنری  قرآن و عترت باعث خلق آثار مختلف در رشته هایی همانند خلق آثار نمایشی، نمایش نامه نویسی، هنر تجسمی و غیره تاثیر و اهمیت زیادی در فضای جامعه امروز دارد، عنوان کرد: متولیان این حوزه با تدابیر درست، می توانند از آثار برگزیده این جشنواره برای نشر آموزه های دینی در جامعه استفاده کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت:استفاده از هنر بهترین زبان و شیوه انتقال معارف قرآنی است، ادامه داد:می توان با استفاده از این شیوه معارف قرآنی را در جامعه گسترش دهیم چرا که رساندن پیام با آموزه های دینی نمود بیشتری دارد و مخاطب و به ویژه نسل جوان و نوجوان را جذب کند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین خادمی اضافه کرد: در حال حاضر زبان هنر و کمک اهالی هنر و استفاده از رشته های هنری در سطح جامعه پر مخاطب است و جامعه هدف بسیاری را در بر می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری با موضوعات قرآن و عترت بر کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است، تصریح کرد:گسترش و نشر آثار خروجی این جشنواره ها در جامعه و فضای مجازی با فرهنگ سازی و نهادینه کردن دستورات قرآنی به بحث کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه کمک می کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینکه بحث هنر همانند یک شمشیر دو لبه است که هم می تواند موثر و یا آسیب زننده باشد، گفت:قاعدتا استفاده از هنر در جشنواره قرآن و عترت مخاطبان را به سمت و سوی مفاهیم قرآنی هدایت می کند.

هفته قرآن و عترت خراسان شمالی از ٢٧ بهمن ماه آغاز و تا دوم اسفند ماه ادامه دارد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۱۰