جشنواره حکمت و نیایش، استفاده شایسته از ابزارهای فرهنگی و هنری در جهت ترویج ارزش های اعتقادی جامعه است

جشنواره حکمت و نیایش، استفاده شایسته از ابزارهای فرهنگی و هنری در جهت ترویج ارزش های اعتقادی جامعه است
محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: ابزارهای فرهنگی و هنری بهترین وسیله برای گسترس و ترویج ارزش های اعتقادی و هنجارهای اجتماعی است و جشنواره حکمت و نیایش در این راستا شکل گرفته است.

به گزارش اداره کل تبلیغ و ترویج؛ محمد حسین اسماعیلی معاون هنری و سینمایی گفت: نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از کتب بی بدیل جهان شیعه می باشد که موجب هدایت انسان به سوی معبود الهی است. بعد از قرآن کریم، این کتب به عنوان برادر و خواهر قرآن کریم، شامل بهترین و کامل ترین دستورات و مضامین که ضامن بقا و سعادت بشریت است می باشد. شیوه بیانی در این کتاب ها در قالب کلمات و جملات فصیح و به صورت لطایف و ظرایف زیبایی از نظر محتوا و مضمون بلند عرفانی ارائه شده اند، تا جایی که بسیاری از اندیشمندان و بزرگان را به حیرت واداشته است.

اسماعیلی ادامه داد:اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سایر نهادهای فرهنگی بر آن شدند محتوای این دو اثر انسان ساز و متعالی را با استفاده از ابزارهای هنری و در قالب های مختلف ادبی و هنری و پژوهشی ارائه نمایند تا میزان اثربخشی عمیق آن در جامعه مخصوصاً در میان محققان، ادیبان، هنرمندان و جوانان کشور بیش از پیش متجلی گردد.

مسئول کمیته هنری سینمایی جشنواره گفت: "جشنواره حکمت و نیایش" فتح بابی است تا بتوان اقدامات فرهنگی و هنری با محوریت دو کتاب ارزشمند نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در جامعه به معنای واقعی کلمه در بین اقشار مختلف مردم ظهور و بروز پیدا کند.

اسماعیلی در پایان یادآور شد: کلیه هنرمندان، ادیبان، نویسندگان، محققان، پژوهشگران و دانشجویان سراسر کشور می توانند برای شرکت در این جشنواره ی فرهنگی و هنری و دریافت فراخوان و کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه جشنواره حکمت و نیایش به نشانیwww.hekmatoniayesh.com  و یا پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران مراجعه نمایند.

۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۵۸