دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون قرآن و عترت با حجت‌الاسلام قرائتی

دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون قرآن و عترت با حجت‌الاسلام قرائتی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون قرآن و عترت با حضور در محل کار حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی با این استاد پیشکسوت قرآنی کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش اداره کل تبلیغ و ترویج به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) با حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

در این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن جویا شدن از سلامتی این استاد پیشکسوت قرآنی در جریان روند فعالیت‌های جدید وی در عرصه‌های تفسیر قرآن و اقدامات مربوط به ستاد اقامه نماز قرار گرفت.

حجت‌الاسلام قرائتی نیز نکاتی را درباره مغفول ماندن تفسیر قرآن به شیوه صحیح و دل‌شنین را بیان و سپس کتاب‌هایی را که در این زمینه به رشته تحریر در آورده است به صالحی تقدیم کرد.

وی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار شد تا هرکدام از کتاب‌هایی که در زمینه تقسیر قرآن و اقامه نماز به رشته تحریر در آورده است، بدون در نظر گرفتن حق مولف یا انتشار به چاپ برسد و به صورت رایگان در اختیار بخش‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد. 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه طرحی را مطرح کرد که براساس آن تمام اداره کل‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، معاونت قرآن و عترت و سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از فرارسیدن ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی را برای حضور مفسرین قرآن در برنامه‌های مختلف در تمامی استان‌ها تدارک ببینند.

در این دیدار عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی را همراهی کرد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷