٢٠٠ برنامه فرهنگی دهه کرامت در استان تهران برگزار می‌شود

٢٠٠ برنامه فرهنگی دهه کرامت در استان تهران برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: ٢٠٠ برنامه فرهنگی همزمان با دهه کرامت در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل تبلیغ و ترویج؛ احد جاودانی در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت در تالار شیخ صدوق آستان عبدالعظیم (ع) اظهار داشت: محور همه برنامه های دهه کرامت معرفی شخصیت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) به عنوان بانوی ولایتمدار و خدمت کریمانه به اهل بیت (س) است.

وی عنوان کرد: برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی، عطر افشانی و غبارروبی مزار شهدا، برگزاری جشنواره آواها و نغمات رضوی از مهمترین برنامه های این دهه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، مولود خوانی، آذین بندی مساجد و خیابانها، برگزاری جلسات قرآنی از قبیل محفل انس، کرسی تلاوت، اجرای همایش و برنامه های مذهبی، سخنرانی در رابطه با شخصیت علمی و معنوی حضرت امام رضا (ع)، مولود خوانی را از دیگر برنامه ها عنوان کرد.

وی بیان کرد: استاندار تهران پیگیری و تاکید زیادی بر هم‌افزایی دستگاه‌ها در بزرگداشت دهه کرامت دارد و برنامه های امسال با شکوه خاصی برگزار می شود.

احد جاودانی تصریح کرد: امسال برنامه ریزی های مناسبی در این زمینه انجام شده و اداره ارشاد بعنوان متولی تلفیق برنامه‌ها سعی در برگزاری هر چه بهتر برنامه های این دهه را دارد.

وی افزود: امیدواریم با همیاری همه دستگاه‌ها، شاهد برگزاری برنامه‌های درخور توجه در دهه کرامت در استان تهران و خدمتگذار شایسته‌ای برای ساحت اهل‌بیت (ع) باشیم.

نشست اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور با حضور آیت‌الله ری‌شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، محسنی‌بندپی استاندار تهران و سایر اعضا در تالار آستان عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

۱۳ تا ۲۳ تیر ماه برابر با چهارم تا ۱۴ ذیعقده یعنی از ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا ولادت امام رضا (ع) در تقویم رسمی به عنوان دهه کرامت نامگذاری شد.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۴

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.