به مناسبت دهه کرامت، نمایشگاه شوق دیدار در نیشابور

به مناسبت دهه کرامت، نمایشگاه شوق دیدار در نیشابور
همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و آغاز جشن های دهه کرامت در استان میلاد امام رضا(ع) نمایشگاه عکس گروهی عکاسان جوان انجمن سینمای جوان نیشابور با عنوان «شوق دیدار» با حضور مسئولین اداری و فرهنگی و هنرمندان نیشابور در نگارخانه کمال الملک این شهرستان برپا شد.

به گزارش اداره کل تبلیغ و ترویج؛ نمایشگاه عکس گروهی «امام مهربانی» که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و خجسته میلاد علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) برگزارشد، ٤٠قطعه  عکس رنگی در قطع ٥٠ در ٧٠ با محوریت فرهنگ رضوی از مدرسین و عکاسان جوان انجمن سینمای جوان نیشابور درمعرض دید عموم قرار گرفته است.

در راستای کشف و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های تصویری هنرمندان، برنامه‌های فرهنگی هنری در طول دهه مبارک کرامت زمینه مناسبی برای ترویج سنت و سیره ائمه به ویژه علی ابن موسی‌‌الرضا (ع) است و بر انتقال ارزش‌های دینی و مذهبی در قالب هنر و به ویژه هنر عکس از سوی هنرمندان عکاس  تأکید دارد.

محوریت آثار عکاسی در این نمایشگاه زیارت و فرهنگ رضوی، مجموعه عکس های کاروان نمادین ورود امام رضا(ع) به نیشابور  است و آثار منتخب هنرجویان آموزش‌دیدگان دوره  تک‌درس مشاغل سینمایی عکاسی را در برمی‌گیرد.

در نمایشگاه عکس گروهی «شوق دیدار» آثاری از محمد علی عابدی، مهدی صنیعی، حمید رضا هلالی، مسعود سلیمانی سپهر، مهدی دشتی، یاسر مهربانی، شهلا ناظران، معصومه حسن ابادی، مهناز چمبرانی نرگس شبان، رضا معتمدی، حمید رضا حسنی، علی امینی،  محسن عابدی با همکاری ستاد بزرگداشت ورود امام رضا(ع) به نیشابور اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری نیشابور ارایه شده است.

هدف از برپایی این نمایشگاه در معرض دید گذاشتن توانمندی‌ها و هنر جوانان عکاس است تا هم کار این هنرمندان در بوته نقد و بررسی قرار گیرد و باعث شکوفایی استعداد ایشان شده و دیگر جوانان علاقه‌مند نیز به این هنر روی آورند.

نمایشگاه عکس گروهی «شوق دیدار» از ١٥ الی ٢٠  تیرماه ٩٨هر روز صبح و بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور پذیرای علاقه‌مندان است.

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.