تکریم چهره های شاخص قرآنی کردستان/ سنندج میزبان همایش بزرگ قرآن و عترت است

تکریم چهره های شاخص قرآنی کردستان/ سنندج میزبان همایش بزرگ قرآن و عترت است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری همایش بزرگ قرآن و عترت در سنندج خبر داد و گفت: در این همایش از چهره های شاخص قرآنی استان با حضور شخصیت های مطرح کشوری تجلیل می شود.

به گزارش اداره کل تبلیغ و ترویج؛ جلال قلعه شاخانی  (١٥ تیر) در جلسه برنامه ریزی برگزاری همایش قرآن و عترت در استان اظهار کرد: دهه کرامت فرصتی برای گرامیداشت و تبیین فرهنگ قرآنی و نشر معارف رضوی است که باید از این فرصت برای نشر مفاهیم قرآنی بهره گرفت.

وی از برگزاری همایش بزرگ قرآن و عترت به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت در استان خبر داد و افزود: این همایش با تکریم و تجلیل از فعالان و چهره های شاخص قرآنی استان همزمان با ١٩ تیر در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می شود.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان با تاکید بر معرفی و تکریم فعالان و پتانسیل های قرآنی استان در حوزه های مختلف گفت: کردستان از دیر باز مهد علم و عرفان بوده است و قاریان، پیشکسوتان و خادمین قرآنی زیادی در این استان وجود دارد.
به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، در این همایش از فعالان قرآنی در بخش‌های قاریان، حافظان، مرتلان، هنرمندان، خادمان، مفسران، قرآن‌پژوهان، اساتید، مروجان، مربیان، واقفان، مدیران مسئول موسسات قرآنی تقدیر و تجلیل می‌شود.
قلعه شاخانی، با اشاره به مهمانان ویژه این همایش عنوان کرد: آیت الله اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی، دبیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور و حامد علیزاده از قاریان بین المللی از جمله مهمانان این همایش هستند.

وی با بیان اینکه این همایش بایستی به صورت برنامه ریزی و برگزار شود که در شان فعالان این حوزه باشد، خاطر نشان کرد: در سال جاری ما مصمم هستیم که سند تحول و توسعه فرهنگ قرآنی را اجرایی کنیم و فعالیت شورا را منسجم تر کرده تا فعالیت شورا با سال‌های گذشته متفاوت‌تر باشد

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۷

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.